strzałka

Brygada Lubelska ONR

Serca szczere, dusze jasne

Category: Aktualności

Lublin – miastem normalności

28 września odbył się II Lubelski Marsz Równości, w którym wzięło udział kilkuset zwolenników upadku moralnego. Przemarsz na całej trasie był chroniony przez około 1800 funkcjonariuszy reżimowej policji, którzy w brutalny sposób pacyfikowali licznie zgromadzonych przeciwników tęczowych wykolejeńców.

W początkowej fazie uczestników parady równości było zdecydowanie mniej, niż tych co zdecydowali się bronić wartości, na których została zbudowana Cywilizacja Łacińska. Pierwszą blokadę postawiliśmy na skrzyżowaniu ul. Lipowej, Krakowskiego Przedmieścia i Alei Racławickich. Niestety nasze wysiłki nie szły w parze z poleceniami, jakie zostały wydane systemowej policji przez PiSowski reżim – blokada została w brutalny sposób spacyfikowana. Policja bez ostrzeżenia użyła gazu i metalowych pałek, wskutek czego ucierpiało kilkadziesiąt spokojnych osób.

Dewiacyjny pochód blokowany był kilkukrotnie, jednak przez bezwzględność policji, chroniącej to niechciane przez mieszkańców zgromadzenie, wszystkie nasze zgromadzenia zostały rozbite.

Policja w stosunku do społeczności Lublina użyła, oprócz gazu i metalowych pałek, armatek wodnych. Kilka osób zostało w takim stopniu pobitych przez funkcjonariuszy, że nie było w stanie chodzić o własnych siłach.

Podczas całego Marszu zauważalna była bardzo duża niechęć do „tęczowych” wśród zwykłych mieszkańców, którzy w wyraźny sposób wyrażali swoje poglądy, siedząc w lokalach gastronomicznych  lub wyglądając z okien  mieszkań.

Od dawna możemy zaobserwować coraz wyraźniejsze rozkładanie parasola ochronnego przez władzę nad środowiskiem LGBT i im podobnymi.

PiS, LGBT, Policja – jedna koalicja!!!

Lublin: 54. rocznica śmierci Józefa Franczak

21 października 1963 roku zginął w walce z SB i ZOMO sierż. “Laluś”. Cześć Jego Pamięci!
Minęła 54. rocznica ostatniego żołnierza niepodległej Polski.
Działacze Brygady Lubelskiej uczcili ten dzień modlitwą oraz złożyli kwiaty na grobie i pod pomnikiem „Lalusia“ w Piaskach.
Cześć Jego Pamięci!

“Nie wiem jak to jest zabić człowieka, zabijałem tylko komunistów”

22 listopada 2017 r. przypadła 15 rocznica śmierci Rafała Gan-Ganowicza, jednego z największych antykomunistów w historii. Z tej okazji działacze Brygady Lubelskiej ONR wybrali się na jego grób, znajdujący się na jednym z lubelskich cmentarzy.
Biorąc pod uwagę ilość liści leżących na płycie grobu, możemy przypuszczać, że nikt go od dawna nie odwiedzał. Po uprzątnięciu mogiły, zapaleniu zniczy i położeniu kwiatów, uczciliśmy pamięć Wielkiego Bohatera krótką modlitwą.
Rafał Gan-Ganowicz urodził się 23 kwietnia 1932 r. w Wawrze. Podczas II wojny światowej stracił oboje rodziców (podczas kampanii wrześniowej zginęła jego matka, a w Powstaniu Warszawskim, ojciec). Po wojnie młody Rafał stworzył antykomunistyczną organizację zajmującą się kolportażem ulotek i malującą napisy na murach. W 1950 r. na trop organizacji wpadł Urząd Bezpieczeństwa. Gan-Ganowicz ukryty pod wagonem uciekł do Berlina Zachodniego, gdzie wstąpił do amerykańskiej służby wartowniczej.
Po studiach oficerskich odbytych w Paryżu, walczył przeciwko komunistom w różnych zakątkach świata.
Zmarł, po długiej chorobie 22 listopada 2002 r. w Lublinie.
Swoje wspomnienia opisał w książce „Kondotierzy”.
O Rafale Gan-Ganowiczu powstał również film dokumentalny „Pistolet do Wynajęcia”.
Działacze Lubelskiego oddziału ONR, regularnie, kilka razy do roku odwiedzają grób Gana.
Cześć i Chwała Bohaterom!!!

Za nami Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zamościu

Zamojski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizował w sobotę Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Marsz poprzedziła msza św. Zobaczcie zdjęcia.

© 2020 Brygada Lubelska ONR

Theme by Anders NorenUp ↑